UWAGA! Jeśli jesteś naszym klientem i masz u nas wyznaczonego opiekuna handlowego – zadzwoń do niego!

Zadzwoń - znajdziemy produkty dla Ciebie

ELMAR® to innowacyjna firma dystrybuująca środki ochrony osobistej do największych odbiorców w Polsce. ELMAR® jest pionierem i największym dostawcą rynku rękawic antyprzecięciowych. Jest dystrybutorem najważniejszych światowych marek branży BHP.

Innowacyjne myślenie i dbałość o jakość obsługi zagwarantowały firmie ELMAR® pozycję lidera w dystrybucji z użyciem automatów vendingowych. Nieustannie, w ramach usługi CribSpot®,  w najlepsze środki ochrony osobistej uzupełniane jest blisko 300 automatów w fabrykach w całej Polsce. Ich liczba stale rośnie i już pojawiały się pierwsze urządzenia poza granicami kraju.

Najlepsza ochrona przed koronawirusem!

Podczas dotknięcia klamki, banknotu czy poręczy na nasze ręce dostaje się 10 tys. komórek drobnoustrojów. W tym również wirusów! W kilkadziesiąt można pozbyć się 90 proc. bakterii. W niecałą minutę usuniesz prawie wszystko!

Jak myć ręce? Myj je ponad pół minuty, nabierz i rozprowadź mydło na całe ręce, pocieraj o siebie rozprostowane dłonie, dokładnym umyj przestrzeni między palcami, ich grzbiety oraz okolice kciuków, na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj do sucha jednorazowym ręcznikiem.

Szczegółowa instrukcja

Mydło w płynie

Podstawową ochroną przed wszelkimi zarażeniami jest mycie dłoni. W stałej ofercie znajdują się mydła w płynie w opakowaniach 500 ml z wygodnym dozownikiem. Mydło charakteryzuje się dobrymi właściwościami myjącymi. Łatwo się spłukuje i nie wysusza dłoni. Dostępne różne zapachy.

Ekrany ochronne

Najskuteczniejsza ochrona to fizyczna bariera chroniąca przed rozprzestrzenianiem się zarazków. Dla stanowisk pracy: na linii produkcyjnej, w biurze, sklepie, szpitalu lub urzędzie będą to osłony z plexi. Dostępne w wielu rozmiarach przygotowanych do montażu. Możliwe do ustawiania lub podwieszania.

Maseczki antybakteryjne

Maseczki antywirusowe

Podstawowym środkiem ochrony dróg oddechowych są maseczki w różnych klasach ochrony. Dostępne jako półmaski jednorazowe lub wielokrotnego użytku.  Składane lub kształtowe, z zaciskiem lub bez na nos czy też bez. Z efektem chłodzenia czy też filtrowania nieprzyjemnych zapachów: Zabezpieczają przed aerozolami stałymi i ciekłymi, pyłem, mgłą i dymem – nawet jeśli ich oddziaływanie trwa dłuższy czas.

NA OGÓŁ DOSTĘPNE MARKI:
3M, UVEX, FITERSERVICE, OXYLINE, BLS

Gogle i przyłbice

Gogle i przyłbice do laboratorium

Gogle, okulary i przyłbice chronią twarz i oczy przed wirusami, drobnoustrojami. Oprócz tego zabezpieczają oczy przed uderzeniami lub odbryzgami cieczy, ciał stałych i pyłów. Dostępne są wersji z soczewką przezroczystą, barwioną lub lustrzaną; z dodatkową ochroną przed promieniowaniem UV; w stylu klasycznym lub sportowym.

NA OGÓŁ DOSTĘPNE MARKI:
UVEX, HONEYWEL, JSP, BOLLE

Kombinezony

Kombinezowy do laboratorium

Jednorazowe kombinezony ochronne zapobiegają przenoszeniu się i utrzymywaniu wirusa na odzieży. Są szczelne, dopasowane lub w rozmiarze uniwersalnym. Wykonane z włókniny polipropylenowej. Dostępne są wersje z elastyczną gumką na rękawach i nogawkach.

NA OGÓŁ DOSTĘPNE MARKI:
LAKELAND, CHEMSPLASH, TYVEK

Rękawice jednorazowe

Rękawice jednorazowe

Sterylne rękawice jednorazowe chronią dłonie przed przenoszeniem wirusów i zanieczyszczeń. Wykonane z nitrylu lub lateksu – w wersji pudrowej i bezpudrowej. W ofercie szeroki wybór rękawic jednorazowych: dopuszczonych do kontaktu z żywnością, o podwyższonej odporność na rozdarcia i ścieranie lub lepszej chwytności dzięki porowatym końcówkom.

NA OGÓŁ DOSTĘPNE MARKI:
MAPA, ANSELL, MERCATOR, POLYCO