In Aktualności

W minioną niedzielę 11. października 2020 po raz drugi w tym roku Via Dolny Śląsk zawitała do Sobótki. Poprzednim razem kolarze ścigali się w ramach drugiej rundy w lipcu, tym razem odbyła się przedostatnia o wiele mówiącej nazwie „Runda Spadających Liści”.

Sobótka przywitała nas piękną jesienną pogodą. Poranek okraszony chłodem, zza nielicznych chmur pięknie świecące słońce i licznie opadające z drzew brązowe liście. Do tego wszystko zapowiadało ciekawą rywalizacje, bowiem organizatorzy tej rundy nieznacznie zmienili trasę wyścigu w porównaniu do rundy letniej. Dodano 16% podjazd i długi kilometrowy finisz na wzniesieniu, meta tym razem mieściła się nie przy „Sobotelu” tylko pod „Domem Turysty pod Wierzycą”. I to był strzał w dziesiątkę! Chociaż po przekroczeniu mety większości kolarzy padała na ziemię ze zmęczenia to większość chwaliła takie rozwiązanie.
Tego dnia wyścigi odbyły się na dwóch dystansach Fun 2x17km=34 km i PRO 5x17km=85 km. Elmar Eska Team miał swoich reprezentantów w obu kategoriach. Na dłuższym dystansie najwyżej sklasyfikowany w całym wyścigu, czyli w Open był Michał Milian 39-ty, w kategorii M20 15, na krótszym Funie Zbigniew Kowalewski 6-ty w Open i 6-ty w M30. Mamy także dwa miejsca na pudle w kategoriach M55 – Marek Lechowski zwyciężył w Funie, natomiast Jarosław Chojnacki był drugi na dystansie Pro. Gratulujemy naszym zawodnikom!

Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich reprezentantów Elmar Eska Team, którzy brali udział w zawodach w Sobótce. Już w najbliższy weekend finałowa runda cyklu Via Dolny Śląsk, na naprawdę szybkie ściganie zapraszamy do Miękini w niedzielę 18. października!

Runda Spadających Liści Sobótka 2020

Wyniki Elmar® Eska Team

Dystans PRO

M20
Michał Milian 15 miejsce
Patryk Śniegula 29 miejsce
M40
Marcin Szeszko 21 miejsce
Tomasz Wojtacha 40 miejsce
M50
Sławomir Chrzanowski 11 miejsce
Mariusz Pawłowski 12 miejsce
M55
Jarosław Chojnacki 2 miejsce

Dystans FUN

K45
Joanna Wołodźko 5 miejsce
M20
Jakub Pasek 6 miejsce
M30
Zbigniew Kowalewski 6 miejsce
Piotr Sabat 15 miejsce
Przemysław Malendowicz 22 miejsce
M40
Rafał Kuczmarz 20 miejsce
Rafał Szymański 38 miejsce
M50
Tomasz Wołodźko 15 miejsce
Tomasz Maciaś 16 miejsce
M55
Marek Lechowski 1 miejsce
M60
Rojek Kazimierz 6 miejsce