In Aktualności

W pięknych okolicznościach przyrody, po bieszczadzkich górskich szosach pełnych krętych zjazdów i podjazdów, wyznaczono trasę tegorocznego Tour de Pologne Amatorów. Start i meta zlokalizowane były przed dziedzińcem hotelarskiej perły tamtego regionu, czyli hotelu Arłamów.

Tegoroczna edycja TdP zyskała nową nazwę – Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, do udziału w niej zgłoszonych było 2000 uczestników, chętnych by na sportowo uczcić pamięć tego wybitnego polskiego kolarza. Organizatorzy przygotowali ciekawą, mocno interwałową trasę o długości 75 km, zaczynającą się od efektownie wyglądającego „siodła”, czyli ostrego zjazdu zamieniającego się na równie mocny podjazd. Widok niezapomniany. Kolarze dwukrotnie pokonali malowniczą 23-kilometrową pętlę z wymagającym podjazdem w Kalwarii Pacławskiej, by wrócić w drogę powrotną do Arłamowa. Ostatnie kilometry do mety podjeżdżali nową, świeżo przygotowaną specjalnie na to wydarzenie drogą, prowadzącą pod sam Hotel Arłamów.


Pierwszy na mecie po 2:04:37 zameldował się Adam Adamkiewicz ze Strefasportu.pl, co dla nas nie stanowiło zaskoczenia, ponieważ nie jest to dla nas postać anonimowa, często widzimy tego zawodnika na podium lokalnych zawodów kolarskich. My jednak wyczekiwaliśmy na mecie pierwszego naszego reprezentanta z dwunastu biorących udział w tym wyścigu. Najlepszy z naszych pojawił się jako 40-ty z całej stawki Paweł Przegoń (19 w kategorii M3), zaraz za nim linię mety minął Zbigniew Kowalewski jako 41-wszy i Paweł Przybylski 54-ty. 79-ty był Jarosław Chojnacki, który w swojej kategorii wywalczył 3 miejsce na podium i dał nam powód do wspólnego świętowania tego sukcesu podczas ceremonii dekoracyjnej. Powody do zadowolenia miała jednak większości naszych kolarzy, którzy albo zaliczyli udane debiuty w tej imprezie, albo znacząco poprawili swoje wyniki względem poprzednich edycji. Szef teamu Leszek Krzywicki przesunął się w wynikach o ponad 300 pozycji. Drużynowo Elmar® Eska Team zakończył TdP na bardzo wysokim 7-mym miejscu na 31 sklasyfikowanych drużyn!