In Aktualności

ELMAR® sportem żyje i sport wspiera. Szczególnie ten mały, na najniższym szczeblu. Tam najtrudniej o środki, choć zaangażowanie bardzo często przewyższa pasją duże imprezy sportowe. Tak było też w tę sobotę – mała impreza z ogromnym sercem!

W Zawoni, 18 sierpnia 2018 odbył się jubileuszowy, 20 wyścig kolarski parami. Choć lista startowa była stosunkowo krótka – 80 zawodników, to można było na niej znaleźć zarówno amatorów, ale też profesjonalnych zawodników, którzy jak co roku traktują ten wyścig jako sprawdzian sił.

W tym roku udało się poprawić rekord trasy. 22 kilometrowy odcinek został pokonany w 28 minut i 50 sekund. Daje to średnią prędkość na poziomie 45,8 km/h, a to jest poziom solidnego profesjonalizmu! Taki wynik wykręciła para Damian Miela i Mikołaj Konieczny.

Co ciekawe najlepsi amatorzy nie kręcili znacząco gorszych czasów! Wyścig stał na bardzo wysokim poziomie. Naszą firmę reprezentował Leszek Krzywicki. Ze swoim partnerem, Geraldem Skalskim uzyskali czas 34:34, dający całkiem solidne 38,2 km/h.

To 19(!) udział Szefa w zawodach kolarskich w tym roku – ma niespożyte zapasy energii :))