In Aktualności

W sobotę 15. maja w Złotoryi odbyła się pierwsza runda cyklu największych w Polsce zawodów MTB Bike Maraton. Nie mogło na niej zabraknąć naszej drużyny!

ELMAR® Eska Team tego dnia reprezentowało 4 zawodników na dystansie Classic (28 km) i jedna zawodniczka na tzw. Funie (17 km). W sumie na starcie zawodów na wszystkich dystansach stanęło prawie 1000 osób. Pierwotnie Bike Maraton miał się rozpocząć 17. kwietnia w Miękini, dwa tygodnie później zawodnicy mieli spotkać się w Jeleniej Górze. Plany te pokrzyżowała jednak pandemia i ostatecznie inauguracja odbyła się dopiero 15. maja w Złotoryi.

To i tak szybciej niż w roku ubiegłym, kiedy to pierwsze zawody odbyły się dopiero na początku lipca. W sezonie 2021 zaplanowano 11 rund Bike Maratonu, najbliższa odbędzie się w Polanicy Zdrój 29. maja, a zakończenie rozegrane zostanie w Sobótce 9. października.

Trasy w Złotoryi nie należą do łatwych, charakteryzują się ciągłymi zmianami profilu góra-dół. W tygodniu poprzedzającym zawody intensywnie padało, co sprawiło, że na wielu odcinkach było błotniście i ślisko. Wszyscy zawodnicy podkreślali, że trasa była ciekawa, ale też bardzo wymagająca.

Z Elmar Eska Teamu najlepiej spisał się Paweł Przegoń, który w Open zjawił się na mecie jako trzeci (na 489 startujących), a w kategorii wiekowej M3 zajął 2 miejsce. Paweł Przybylski był 15-ty (M3 – 8), Zbigniew Kowalewski 18-ty (M3 – 9), Tomasz Szarata 123-ci (M3 – 33).

Wśród Pań nasza jedyna reprezentantka Ewa Kowalewska wywalczyła trzecie miejsce i tym samym wraz z Przegoniem zaliczyła pudło.