Rękawice ochronne ATG®

Firma ATG®, skoncentrowana na innowacyjności i jakości, projektuje, rozwija i wytwarza rękawice poprawiające sprawność najwyższej klasy narzędzia - rąk ludzkich. Wierzymy w możliwość uproszczenia naszych rozwiązań i oferujemy tylko 4 marki przyjazne dla skóry, niezwykle wygodne i charakteryzujące się wysoką wytrzymałością.

Wszystkie rękawice ATG® zostały przebadane dermatologicznie i uzyskały akredytację stowarzyszenia Skin Health Alliance. Po wyprodukowaniu przed zapakowaniem są prane, aby po wyjęciu z opakowania były świeże. Są również wolne od jakichkolwiek szkodliwych substancji chemicznych, o czym zapewnia posiadany przez wszystkie produkty certyfikat 'Standard 100 by Oeko-Tex®'. Wszystkie składniki wykorzystane do produkcji rękawic ATG® są zgodne z rozporządzeniem REACH, a żaden z produktów nie zawiera SVHC.

W branży opartej na outsourcingu, ATG® jest tradycyjnym producentem wykorzystującym najnowsze technologie do tworzenia wiodących w swojej klasie rękawic. Robimy wszystko sami i gwarantujemy, że żaden element nie jest zlecany na zewnątrz.

atg® - Intelligent gloves solutions

czyste wytwarzanie

Zgodność z REACH, ISO45001

akredytacja dermatologiczna

Skin Health Alliance

Pralność rękawic

Rękawice ATG® można prać

Czyste tekstylia

Standard 100 by OEKO-TEX®

Touch screen

Kompatybilność z ekranami dotykowymi

Technologia AD-APT®

Zapobiega poceniu się rąk w rękawicy

odkryj Pierwsze na świecie rękawice hybrydowe MaxiDex®

MaxiDex® to pierwsze na świecie rękawice hybrydowe łączące najlepsze właściwości rękawic do prac precyzyjnych i rękawic jednorazowego użytku w obrębie przełomowego rozwiązania wykorzystującego naszą opatentowaną technologię ViroSan™. ViroSan™ zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów osiadających na powierzchni rękawic.

Zastosowane technologie:

Polepsza warunki higieniczne użytkowania rękawic podczas pracy

Zadaniem ViroSan™ jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusów osiadających na powierzchni rękawic, a przeprowadzone testy potwierdziły skuteczność tego preparatu w odniesieniu do szczepu ludzkiego koranawirusa NL63. Preparat ten został zintegrowany z powłoką rękawicy za pomocą naszej opatentowanej platformy technologicznej. ViroSan™ zapewnia polepszenie warunków higienicznych użytkowania rękawic podczas pracy.

Cel – chłodne, suche i sprawne dłonie

Ruchy dłoni i wzrost temperatury wewnątrz rękawic uaktywniają technologię AD-APT®, która powoduje uwalnianie naturalnego środka chłodzącego, dzięki któremu dłonie pozostają suche i chłodne. Działa przez cały okres użytkowania rękawic i nie spiera się.

Redukcja zmęczenia rąk

Celem platformy ERGOtech® jest stworzenie rękawic, które będą stanowiły „drugą skórę”. ERGOtech® koncentruje się na maksymalizacji korzyści, jakie daje odpowiednia forma, dopasowanie oraz wyczucie rękawic, co owocuje wyjątkowo pozytywną percepcją użytkownika.

Ochrona przed olejami, cieczami i substancjami chemicznymi

Nasza platform technologiczna LIQUItech® umożliwia wytworzenie bariery nieprzenikliwej dla cieczy, co w przypadku MaxiDex® zapewnia spełnienie wymagań normy EN ISO 374-5 w odniesieniu do WIRUSÓW.

Zwiększ sprzedaż atg® - dajemy Ci odpowiednie narzędzia

Przygotowaliśmy dla Ciebie narzędzia, które błyskawicznie podniosą słupki sprzedaży w Twoim sklepie! Dobra prezentacja produktu to podstawa skutecznej sprzedaży.

Skomponuj unikalny zestaw rękawic!

Zdecyduj się na zakup specjalnie dobranego i zapakowanego zestawu 180 par rękawic ATG®. Do ich sprzedaży otrzymasz od nas atrakcyjny stojak promocyjny oraz pakiet materiałów reklamowych.

Co odróżnia Rękawice ATG® od innych?

Platformy technologiczne ATG® są stale rozwijane przez kluczowy zespół prowadzący badania rynku i analizy marketingowe pod kątem najnowszych osiągnięć technologicznych. W ten sposób powstaje fundament, na którym budujemy coraz to lepszy wizerunek naszej firmy w oczach Klientów poprzez nieustanne wprowadzanie innowacji.

Dlaczego? Dlatego, że rozumiemy, jak złożony jest proces wyboru i wdrożenia sprawnego i powszechnie przyjętego programu ochrony dłoni. Z jednej strony, personel wciąż prosi o wygodniejsze rękawice, a z drugiej ważna jest minimalizacja obrażeń, związanych z nimi kosztów i poprawa wydajności pracownika. Wykorzystując nasze platformy technologiczne, łączymy komfort i akceptację pracowników z wydajnością i bezpieczeństwem. Ostatnio dodaliśmy również platformę technologii „dobrego samopoczucia”, która zapewnia ochronę rąk podczas i po pracy. Nasze produkty oparte są na technologiach realizujących jedno z poniższych zadań:

komfort

Trwałość

Czystość

Technologie te są wykorzystywane oddzielnie lub łącznie w celu zagwarantowania, że nasze rękawice są bezpieczne dla skóry. Jest to możliwe dzięki naszej współpracy ze stowarzyszeniem Skin Health Alliance. Wszystkie nasze rękawice projektowane są tak, aby były trwałe i nadawały się do prania. Dzięki temu możemy spełnić nasze zobowiązanie wobec Klientów, jakim jest oferowanie towaru wartego swojej ceny.

Innowacyjność

Badania na miarę potrzeb Klientów
Technologie wykorzystywane do wytwarzania naszych rękawic są stale rozwijane przez kluczowy zespół prowadzący badania rynku i analizy marketingowe pod kątem najnowszych osiągnięć technologicznych W ten sposób powstaje fundament, na którym budujemy coraz to lepszy wizerunek naszej firmy w oczach Klientów poprzez nieustanne wprowadzanie innowacji. 

Przełom: nasze dążenie do podważania konwencji
Przełomy naukowe dokonują się dzięki naszym jednostkom BiR zlokalizowanym w samym sercu naszych zakładów produkcyjnych. Oprócz wewnętrznego rozwoju produktów, zespół BiR ATG® współpracuje również z największymi uczelniami na całym świecie, specjalistycznymi branżami i ekspertami. W ten sposób wzrasta skuteczność współpracy, przyspieszona zostaje wymiana wiedzy, a cykl rozwoju produktu ulega skróceniu.

Jakość

Robimy to wszystko sami
Jakość to jedyna rzecz, w której przypadku w ATG® nigdy nie idziemy na kompromis. Aby upewnić się, że niczego nie przeoczyliśmy, stosujemy politykę zero outsourcingu. Sprawujemy 100% kontroli i w każdym przypadku ściśle monitorujemy każdy krok procesu wytwarzania. Pozyskujemy wszystkie surowce, nawijamy przędzę, wykonujemy materiał na podszewkę rękawic, ich warstwę wierzchnią i pierzemy rękawice przed pakowaniem. Nie szczędzimy wysiłków, aby zapewnić ogólną niezawodność i spójność naszych produktów.

Planeta i ludzie

Ponieważ cenimy naszą planetę i zamieszkującą ją ludzkość, nasz program HandCare® obejmuje wszystkie programy stosowane w ramach wytwarzania produktów ATG®. 
Nasz program Our HandCare® daje naszym Klientom i użytkownikom rękawic profesjonalnych pewność, że cały asortyment naszych rękawic jest bezpieczny dla skóry, a pod kątem ochrony środowiska produkcja naszych rękawic jest solidna, rzetelna i ekologiczna.

ISO 14001: Zarządzanie środowiskowe
Posiadamy dedykowany zespół, który ciągle mierzy i monitoruje krótko i długoterminowy wpływ wszystkich naszych procesów produkcyjnych na środowisko. Przykładem takich działań są nasze oczyszczalnie wód, które są w stanie uzdatnić wody deszczowe do wykorzystania w naszych procesach prania po produkcji. Cały nasz proces wytwarzania i wszystkie zakłady posiadają certyfikaty ISO 14001. 

Rozporządzenie REACH: Ochrona zdrowia i środowiska
Cały nasz proces wytwarzania jest zgodny z wymaganiami europejskiego rozporządzenia REACH (rejestracja, ocena, autoryzacja i ograniczenia dotyczące substancji chemicznych). Nasze rękawice nie zawierają DMF, a ponadto gwarantujemy, że wszystkie nasze produkty, które oferujemy obecnie i będziemy wprowadzać w przyszłości, nie zawierają i nie będą zawierały substancji wysokiego ryzyka (SVHC)

W każdy sposób staramy się zapewnić, aby rękawice ATG® były delikatne zarówno dla skóry użytkownika, jak i dla naszej planety. Robimy wszystko, co możemy, od początku do końca, aby zagwarantować, że nasze rękawice zostały w 100% przebadane pod kątem alergicznym i posiadają akredytację dermatologiczną, w związku z czym można je uznać za „najbardziej przyjazne dla skóry rękawice na całej planecie”

Partnerstwo

Szanujemy osobę, która jako ostatnia ma styczność z produktem
Rozumiemy, że nasza bliskość i obecność jest konieczna w celu zapewnienia dostępności naszych rękawic w formie i w chwili, gdy są one potrzebne. Jako globalne przedsiębiorstwo zdajemy sobie sprawę z wartości tworzonej przez dystrybutorów po drodze na rynek i do użytkownika końcowego. 

To właśnie dystrybutor zapewnia codzienne wsparcie i obsługę użytkowników końcowych, dlatego szanujemy go jako osobę, która jako ostatnia ma styczność z produktem. Naszym zadaniem jest zapewnić niezbędne wsparcie, edukację i szkolenie, dzięki którym nasi partnerzy będą mogli pełnić funkcję ambasadorów naszej marki. Oczywiście na żądanie zapewniamy wsparcie naszym partnerom u użytkowników końcowych w kwestiach technicznych lub w przypadku specjalnych wymagań.

Platformy technologiczne ATG®

Oddychalność 360°

W platformie AIRtech® zastosowano opatentowaną powłokę z mikrospienianego nitrylu. Niewielkie pęcherzyki tworzą mikrotunele odprowadzające w naturalny sposób ciepło i umożliwiające skórze rąk oddychanie. AIRtech® zapewnia, jak to określamy, pełną oddychalność rąk 360°. Chłodzenie rąk oznacza komfort, bezpieczeństwo i większą wydajność pracy. Szukaj logo AIRtech®.

Redukcja zmęczenia rąk

Celem platformy ERGOtech® jest stworzenie rękawic, które będą stanowiły „drugą skórę”. ERGOtech® koncentruje się na maksymalizacji korzyści, jakie daje odpowiednia forma, dopasowanie oraz wyczucie rękawic, co owocuje wyjątkowo pozytywną percepcją użytkownika. Stworzenie, opracowanie i zastosowanie technologii ERGOtech® pozwoliło nadać naszym rękawicom naturalne kontury ręki, zapewniając wyjątkową elastyczność, sprawność manipulacyjną oraz wrażliwość dotykową.

Dłuższe użytkowanie i oszczędność pieniędzy

DURAtech® to platforma technologiczna zwiększająca trwałość rękawic. Dlaczego? Trwałe rękawice są po prostu opłacalne, ale nie chodzi tu tylko o wytrzymałość. Rękawice powinny też wyglądać świeżo i czysto, dlatego zaprojektowaliśmy je z myślą o praniu. W ten sposób można w pełni wykorzystać ich niezwykłą wytrzymałość.

Ochrona przed przecięciami

Platforma CUTtech® obejmuje przędzę oraz włókna o wysokiej wytrzymałości, nadając produktom różny stopień odporności na przecięcia. Myślą przewodnią tej platformy jest zapewnienie wysokiego poziomu komfortu i zadowolenia użytkownika. Włókna pozyskujemy wyłącznie od naszych długoterminowych, kluczowych partnerów. Na miejscu, w fabryce są one powlekane, plecione oraz wzmacniane. W rezultacie uzyskujemy innowacyjne, lekkie, a jednocześnie elastyczne przędze i włókna. Są one projektowane pod kątem jak największej wytrzymałości.

Zwiększenie wydajności

Zastosowane w platformie GRIPtech® wykończenie typu „micro-cup” stabilizuje chwyt, zapewniając bezpieczniejsze operowanie częściami. Ponadto, zmniejsza zmęczenie ręki wynikające z braku pewnego chwytu. Efekt ten osiągamy dzięki zastosowaniu opatentowanego procesu powlekania wyłącznie w niezbędnych miejscach, co pozwala zmaksymalizować sprawność manipulacyjną oraz elastyczność. Technologia ta została opracowana z myślą o zastosowaniach zarówno w przypadku suchych, jak i zatłuszczonych powierzchni.

Ochrona przed olejami, cieczami i substancjami chemicznymi

Bariera LIQUItech® została zaprojektowana w celu zapewnienia ochrony użytkownika przed tymi czynnikami. Unikalna, wiodąca w branży technologia powlekania opracowana przez firmę ATG® umożliwia nakładanie lekkich i elastycznych powłok o różnej grubości, którymi impregnuje się niezwykle cienkie, bezszwowe podszewki. Połączenie tych powłok z technologią bezszwową zapewnia produktom odporność na działanie cieczy, a także niską lub wysoką odporność na działanie substancji chemicznych przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu.

Więcej komfortu, więcej wydajności, lepsza ochrona

TRItech™ wykorzystuje 3 warstwy, każda z nich ma niepowtarzalny i ważny cel. Warstwy te są ze sobą połączone, czego rezultatem jest mocny, ale elastyczny i komfortowy kompozyt. Komfort, wydajność i ochrona są ze sobą połączone w nowy i innowacyjny sposób.

Katalogi do pobrania

Katalog rękawic ochronnych atg

pobierz katalog pdf

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym specjalistą!

Bartosz chojnacki

Front operations manager