Poznaj pralnię BHP 

Czyszczenie rękawic obniża ich koszty zużycia. Producenci najlepszych marek wyrażają zgodę na ich czyszczenie. Profesjonalnie wyczyszczone rękawice wyglądem, zapachem i jakością dorównują rękawicom nowym.

Czyszczenie rękawic

Wraz z unowocześnieniem procesów produkcyjnych rękawic pojawiła się możliwość ich czyszczenia. ELMAR® oferuje usługę, dzięki której koszty zużywanych rękawic mogą zmaleć kilkukrotnie! Nowoczesny proces czyszczenia, obejmujący również segregację oraz sortowanie, przywraca im świeżość i daje zapach, jakiego często nie oferują nawet nowe produkty.

Dezynfekcja i czyszczenie obuwia

W ramach współpracy, ELMAR® oferuje również usługę dezynfekcji obuwia! Czynniki chorobotwórcze usuwane są metodą ozonowania, a odświeżone buty są odpowiednio znakowane. Uzupełnieniem lub zastępstwem może być oferowana również usługa czyszczenia obuwia, na które to coraz więcej producentów butów pozwala.

Pralnia BHP od Elmar dla odzieży roboczej
 

Oszczędność i czystsza planeta

Czyszczenie rękawic to efektywna obniżka kosztu ich zużycia. Producenci najlepszych marek wyrażają zgodę na ich czyszczenie. Profesjonalnie wyczyszczone rękawice wyglądem, zapachem i jakością dorównują rękawicom nowym. Dzięki usłudze czyszczenia możemy dać im drugie życie i wykorzystać je ponownie, tym samym zmniejszając zużycie, odpady i koszty – nawet o połowę!

Drugie życie dla rękawic ochronnych

Poznaj więcej korzyści pralni Elmar®

Redukcja zużycia

Główną zaletą jest oczywista redukcja zużycia, z której oszczędności można przełożyć na wyższą jakość środków BHP lub większe ich przydziały. Korzyścią poboczną jest mniejsza ilość odpadów, a to oprócz wpływu na środowisko również mniejsze wydatki na utylizację.

Obieg czyszczenia

Czyszczenie rękawic jest dopełnieniem dystrybucji rękawic z vendingu. Rękawice są zwracane do czyszczenia do specjalnych koszy ustawionych obok automatów. Zabierane są do ELMAR® przy każdym doładowaniu automatu. Wyczyszczone wracają do maszyny pod własnym indeksem.

Kontrola jakości produktu

Proces czyszczenia ELMAR® przewiduje trzykrotną kontrolę rękawic: pierwsza selekcja następuje przy ich zwrocie; druga ma miejsce przed czyszczeniem; trzecia podczas pakowania i dobierania rękawic w pary. Nie ma możliwości, aby do Fabryki trafiły rękawice niespełniające założonych norm.

Zdrowie pracowników

Do czyszczenia używane są wyłącznie środki posiadające wszelkie zgody i certyfikaty gwarantujące, że nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Dodatkowej kontroli poddawane są programy czyszczenia. Rękawice wyczyszczone nierzadko są czystsze od rękawic nowych i są obojętne dla osób z różnego rodzaju uczuleniami.

Środowisko

Podejmując się czyszczenia rękawic, ELMAR® przejmuje na siebie odpowiedzialność i obowiązek utylizacji tych rękawic, które zostały określone jako nie nadające się do dalszego użycia. ELMAR® również ponosi koszty tej operacji.

Czyszczenie rękawic ochronnych to oszczędność

Szybkie oszczędności

Czyszczenie rękawic to nowość na rynku. I ogromnie skuteczny sposób na szybkie generowanie oszczędności. Producenci rękawic to zrozumieli i coraz częściej oficjalnie oznaczają produkty jako gotowe do czyszczenia.

Oszczędności osiągane są przez oczywiste zmniejszenie zużycia produktów, które pociąga za sobą zmniejszenie odpadów przeznaczonych do utylizacji - a to są dodatkowe, nierzadko bardzo duże oszczędności.

Czyszczenie rękawic ochronnych to dbałość o środowisko

Dbałość o środowisko

Czyszczenie to dbałość o środowisko. Nowoczesne rękawice nierzadko są wykonane z materiałów, które w postaci śmieci mogą przetrwać dziesiątki lat. Ten sam materiał pozwala na ich wielokrotne czyszczenie. Wykorzystaj to!

Zmniejszając zużycie, zmniejszasz zanieczyszczenie środowiska. Dodatkowo: wszystkie działania prowadzone w pralni, są objęte certyfikatem ISO14001:2005 (tzw. ISO środowiskowe).

Poznaj proces czyszczenia rękawic przez Elmar BHP

Proces ,,Pod rękawice"

Opracowaliśmy procesy czyszczenia rękawic, które sprawiają, że produkt, który oddajemy, jest jak nowy! Każdy rodzaj rękawic wymaga indywidualnego doboru środków i procesu czyszczenia, którego kształt jest uzależniony od rodzaju zabrudzenia. Proces jest zawsze testowany na kilku dostawach rękawic z jednego obszaru. Do czyszczenia używane są certyfikowane środki, które gwarantują bezpieczeństwo dla skóry - nie powodują podrażnień ani uczuleń.

Każda para rękawic jest kontrolowana trzykrotnie: pierwszy raz na terenie Fabryki, drugi przed czyszczeniem, trzeci raz przed wydaniem do Klienta. Nie pierzemy jednocześnie rękawic z różnych Fabryk, prowadzony jest ścisły rejestr ilości rękawic zebranych do czyszczenia i wydanych.

Uzupełnienie usługi Cribspot - czyszczenie oraz vending

Czyszczenie + Vending

Czyszczenie rękawic jest doskonałym uzupełnieniem usługi Cribspot®. Włączenie czyszczenia w proces dystrybucji rękawic z automatów vendingowych potrafi kilkukrotnie zmniejszyć kwoty wydawane na rękawice. Z automatów wydawane są nowe i czyszczone rękawice. Wszystkie po zużyciu zbierane są przez pracowników ELMAR® i czyszczone. Po tym wracają ponownie do automatu! Rękawice mogą przejść ten proces kilkukrotnie. Nowe rękawice mogą stanowić jedynie małą część pełnego napełnienia automatu. W zależności od preferencji Fabryki produkty wyczyszczone mogą być mieszane z nowymi lub są oznaczane jako oddzielna pozycja.

Chroń swoje dłonie z nowoczesnymi rękawicami ATG®

Nowoczesne rękawice ochronne pomagają w codziennych pracach w wielu branżach przemysłowych. Rękawice ATG® przeznaczone zostały do pracy w przemyśle, branży tekstylnej, w zakładach chemicznych oraz wszędzie tam, gdzie dłonie i ręce narażone są na uszkodzenia związane z trudnym środowiskiem pracy

Zastosowanie nowoczesnych technologii widoczne jest na każdym etapie produkcji rękawic ATG®. Wszystkie rękawice ochronne posiadają certyfikat Skin Health Alliance, który poświadcza bezpieczne ich użytkowanie nawet przez alergików. Dodatkowymi zaletami wszystkich produktów są wygoda i wytrzymałość. Większość produktów ATG® powstała bez użycia substancji SVHC i DMF. Szukasz najtrwalszych rękawic ochronnych? Wybierz firmę BHP ELMAR®.

Wysokiej jakości rękawiczki MaxiFlex

MaxiFlex®

Profesjonalne rękawice ochronne MaxiCut

MaxiCut®

Wodoodporne rękawice ochronne MaxiDry

MaxiDry®

MaxiChem - rękawice ochronne od ATG odporne na chemię

MaxiChem®