Elmar® zapewnia wsparcie na 79. Tour de Pologne

20.07.2022
Blog

30 lipca 2022 r. w Kielcach startuje największa kolarska impreza w Polsce. Elmar już po raz czwarty występuje w roli sponsora wspomagającego Tour de Pologne UCI World Tour. Jesteśmy dumni, że nasze profesjonalne, wysoko jakościowe produkty BHP wesprą pracę obsługi technicznej wyścigu!

Dlaczego kolarstwo?

Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych organizowanych cyklicznie w Polsce. Pierwsza edycja wystartowała w 1928 r. jako wyścig amatorski. W 1993 r. organizację przejął jednak Czesław Lang, a TdP stało się wydarzeniem, które przyciąga setki najlepszych zawodowych kolarzy z całego świata. Elmar po raz kolejny dołącza do grona sponsorów wspomagających Lang Team. Nasz wybór nie jest przypadkowy. Po pierwsze, esencja naszej działalności to zapewnianie profesjonalistom bezpieczeństwa pracy. Po drugie, od lat pałamy wielką pasją do kolarstwa! Amatorska drużyna Elmar Team to grupa entuzjastów dwóch kółek, którzy od lat dają się poznać na wyścigach rowerowych w całym kraju. Stanowimy doskonały zespół nie tylko w pracy, lecz także na szosach i górskich trasach. W 2021 r. wzięliśmy udział w amatorskim Tour de Pologne po Bieszczadach, gdzie zajęliśmy 7 pozycję na 31 drużyn. Z tym większą fascynacją podchodzimy do udziału w organizacji zawodowego TdP.

Elmar w peletonie BHP

Od blisko 30 lat zajmujemy się dystrybucją środków ochrony osobistej. Reprezentujemy najbardziej uznanych producentów artykułów BHP w Europie, m.in. marki ATG®, MAPA, Ansell, ATLAS®, Artra, i wiele innych. Kompletujemy wyłącznie solidne oraz sprawdzone w praktyce produkty. Oprócz tego dbamy o profesjonalną, wysoce zindywidualizowaną obsługę klienta. Nieustannie poszukujemy też nowości, które czynią pracę jeszcze bezpieczniejszą. Na krajowym rynku jesteśmy liderem w zakresie dostaw rękawic ochronnych. Te oraz inne produkty BHP udostępniamy w sieci automatów vendingowych w całej Polsce. Nie dajemy się wyprzedzić konkurencji. Niczym najlepsi kolarze, nie zwalniamy tempa nawet w bardziej wymagających sytuacjach. Nasza filozofia obejmuje nieustanne doskonalenie wszelkich aspektów działalności – od standardów jakości ISO, przez ochronę środowiska, po dbałość o interesy akcjonariuszy oraz najbliższego otoczenia.

W jaki sposób wesprzemy Tour de Pologne?

Nasze uczestnictwo w 79. TdP ma charakter ściśle profesjonalny. Jesteśmy pełni podziwu dla ekipy Lang Team, która co roku przygotowuje perfekcyjną trasę i zapewnia organizację wyścigu na światowym poziomie. Z naszej strony usiłujemy zapewnić jej właściwe warunki pracy: komfort oraz bezpieczeństwo! Korzystając z bogatego asortymentu produktów BHP od renomowanych marek, wyposażymy obsługę techniczną tegorocznego Tour de Pologne od stóp do głów. Dostarczymy członkom Lang Team profesjonalne rękawice montażowe ATG® oraz MAPA Professional. To najnowocześniejsze modele, które powstały w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne. Takie rękawice zapewniają ochronę przed najważniejszymi zagrożeniami w miejscu pracy. Elmar dostarczy również obsłudze technicznej TdP kompleksową odzież ochronną oraz funkcjonalne akcesoria. Zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy i wyzwań stojących przed organizatorami wyścigu, obejmującego łącznie dystans aż 1227 km. Nasz cel to zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa załogi, która nieustannie montuje, rozkłada i przemieszcza zaplecze zawodów. To od niej zależy przecież w dużej mierze prawidłowy przebieg wyścigu. Nie po raz pierwszy wspieramy przygotowanie legendarnego wyścigu Tour de Pologne. Mamy też bogate doświadczenie w wyposażaniu fabryk i zakładów pracy o podwyższonym poziomie ryzyka urazu. Z entuzjazmem wykorzystamy je do wsparcia tego wyjątkowego kolarskiego święta.

Kibicujmy razem!

Na co mogą cieszyć się fani kolarstwa w 2022 r.? Trasa 79. Tour de Pologne obejmuje tradycyjnie siedem etapów wiodących tym razem z Kielc do Krakowa. Najwyższym wzniesieniem tego wymagającego wyścigu jest Wierch Rusiński (957 m n.p.m.), ale kolarze będą musieli pokonać również ostre podjazdy w Bieszczadach oraz województwie podkarpackim. Jak przystało na Tour de Pologne, rywalizacja na dwóch kółkach zawiedzie sportowców, a także ich fanów w najpiękniejsze miejsca Polski. Na poszczególnych etapach kolarze finiszować będą w Lublinie, Zamościu, Przemyślu, Sanoku i Rzeszowie. Czeka ich również licząca nieco ponad 15 km czasówka na górskim odcinku na Podhalu. Zwycięzcę wyścigu poznamy 5 sierpnia w Krakowie. Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji, którą również mieliśmy zaszczyt wspierać, na najwyższym stopniu podium stanął Portugalczyk João Almeida z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Drugie miejsce zajął Słoweniec Matej Mohorić z Bahrain-Victorious, a na trzecim miejscu uplasował się Polak Michał Kwiatkowski z Ineos Grenadiers. Jak będzie w tym roku? Gorąco zachęcamy do kibicowania kolarzom na całej trasie Tour de Pologne razem z nami. Z pełnym uznaniem obserwujemy ich niewiarygodną formę fizyczną oraz hart ducha. Jednocześnie trzymamy też kciuki za Lang Team, aby impreza okazała się sukcesem organizacyjnym. Liczą się przecież nie tylko czas przejazdu, lecz także radość z udziału i bezpieczeństwo wszystkich uczestników! Proponujemy również krótki wywiad z Prezesem i właścicielem firmy Elmar, Panem Leszkiem Krzywickim. Całość przeczytacie tutaj.