Zbliżamy się do finału Via!

24.09.2020
Blog

W minioną niedzielę 20. września 2020 nasza drużyna kolarska wzięła udział w 7. rundzie wyścigów z cyklu Via Dolny Śląsk. Tym razem zawitaliśmy na Grand Prix Gminy Kobierzyce we wsi Cieszyce, imprezę organizował KS Ślęża Sobótka i Gmina Kobierzyce. Ostatnia niedziela lata, piękna, słoneczna pogoda, organizacja zawodów na wysokim poziomie, liczna lokalna i przyjezdna publiczność, świetnie przygotowana trasa – wszystko tego dnia sprzyjało dobremu ściganiu. Nasza drużyna Elmar Eska Team pojechała do Cieszyc w szerokim, 19-osobowym składzie. Byliśmy bardzo widoczni, nie tylko na trasie wyścigu, gdzie gęsto było od koszulek z logo Elmaru, ale także na parkingu dla zawodników, gdzie powiewały nasze liczne flagi, było bardzo czerwono! Zabrakło niestety kilku zawodników, jak chociażby kontuzjowanego Leszka Krzywickiego, który po wypadku podczas rundy w Gromadce zmuszony był do przerwy w udziale w zawodach kolarskich.

 

Zawodnicy ścigali na wyznaczonej pętli o długości 11,8 km, na dystansie FUN mężczyźni mieli do przejechania 47,2 km (4x11,8km), Panie pojechały 35,4 km (3x), natomiast zawodnicy z PRO zaliczyli 82,6 km, czyli 7 pętli.

Nasza jedyna reprezentantka w kategorii K-45 Joanna Wołodźko stanęła na trzecim miejscu podium, tracąc zaledwie 2 sek. do pierwszego miejsca. Walka o zwycięstwo między zawodniczkami toczyła się do samej linii mety.

Kolejny medal dla Elmar Eska Team za zajęcie trzeciej pozycji w M55 na dystansie FUN wywalczył Marek Lechowski, który tym razem musiał uznać wyższość Irlandczyka Stephena Crabba i Zdzisława Wrony.

W kategorii drużynowej seniorów Elmar Eska również na trzecim miejscu podium.

Za nami 7 rund Via Dolny Śląsk, tej największej w naszym regionie imprezy kolarskiej, do zakończenia sezonu zostały już tylko dwie edycje.

Z tego miejsca zapraszamy wszystkich kibiców i fanów kolarstwa szosowego 11. października do Sobótki i na finał 18. października do Miękini. Będzie to ostatnia szansa, aby zobaczyć w tym sezonie nasz Elmar Eska Team w akcji podczas Via Dolny Śląsk! Wyniki Elmar Eska Team – Gran Prix Gminy Kobierzyce:  

Dystans FUN  

K45

 • Joanna Wołodźko 3 miejsce

M20

 • Jakub Pasek >10 miejsce
 • >Rafał Pawłowski 19 miejsce

M30

 • Zbigniew Kowalewski >14 miejsce
 • >Piotr Sabat 29 miejsce

M40

 • Rafał Kuczmarz >12 miejsce
 • >Rafał Szymański 27 miejsce
 • Zbigniew Kaczmarek 31 miejsce

M50

 • Tomasz Maciaś >11 miejsce
 • >Tomasz Wołodźko 14 miejsce

M55

 • Marek Lechowski >3 miejsce  

>Dystans PRO  M20

 • Patryk Śniegula >11 miejsce
 • >Michał Milian 12 miejsce
 • Dominik Janeczko >18 miejsce

M30

 • Przemysław Malendowicz >20 miejsce

M40

 • Damian Krzus 18 miejsce
 • Marcin Szeszko 21 miejsce
 • Tomasz Wojtacha 22 miejsce

M50

 • Mariusz Pawłowski 7 miejsce