Ubraliśmy obsługę Lang Team na 77. Tour de Pologne

24.08.2020
Blog

Bez publiczności na startach i metach, bez kolumny reklamowej i miasteczka sponsorskiego, a jednak... w tym roku na Tour de Pologne czekaliśmy z niecierpliwością! TdP to pierwszy wyścig z cyklu World Tour na świecie w tym roku! Możemy śmiało powiedzieć, że cały kolarski świat (i nie tylko) patrzył właśnie na to wydarzenie... A my byliśmy jego częścią :) Podsumujmy Tour de Pologne 2020.

 

Lang Team ubrany przez ELMAR®...

... od stóp do głów. Ekipę obsługującą wyścig wyposażyliśmy w rękawice montażowe, buty i odzież ochronną – spodnie, bluzy, poncza, czapki. Zadbaliśmy, żeby pracowało im się wygodnie i bezpiecznie. Tak właśnie było - sami potwierdzili to w kilku rozmowach. Tutaj szczególnie sprawdziły się rękawice montażowe Maxiflex®. Przy rozkładaniu, składaniu, budowaniu, przewożeniu i przemieszczaniu zaplecza.

Sponsorem wspomagającym Tour de Pologne nie jesteśmy z przypadku. Zajmujemy się dystrybucją artykułów BHP, dlatego mamy odpowiednią wiedzę, żeby wspomóc wyścig od technicznej strony. Oprócz tego sami mocno angażujemy się w kolarstwo i promujemy aktywność fizyczną. Mamy drużynę kolarską ELMAR® Eska Team i ścigamy się m.in. na Via Dolny Śląsk czy Tour de Pologne Amatorów.

 

Trochę kolarskiej statystyki

154 kolarzy ze światowej czołówki wystartowało na 77. Tour de Pologne. W klasyfikacji generalnej najlepszy był belgijski zawodnik Remco Evenepoel. Pokonał łącznie 891km w czasie 21h 29' 50''. W czołowej dziesiątce znalazło się dwóch biało-czerwonych: 4.miejsce zajął Rafał Majka, a 6. Kamil Małecki – odpowiednio 02' 32'' i 03' 12'' za zwycięzcą.

Oprócz tego, kolarze rywalizowali w 4 innych klasyfikacjach – górskiej, najaktywniejszy zawodnik, drużynowej i sprinterskiej. Na czym polegają?

  1. Klasyfikacja górska – wygrywa ją ten, kto zdobędzie najwięcej punktów z premii górskich. Mamy się czym pochwalić – liderem został Polak Patryk Stosz, a jako drugi dojechał Kamil Gradek.
  2. Klasyfikacja najaktywniejszy – w wyścigach są przyznawane punkty za specjalne premie lotne. Trzech pierwszych zawodników otrzymuje odpowiednio 3, 2, 1 punktów. Znów dwóch Polaków na podium - wygrał Maciej Paterski. Drugi był Kamil Małecki.
  3. Klasyfikacja drużynowa – ustalana na podstawie sumy czasów trzech najlepszych zawodników z każdego zespołu. Drugie miejsce zdobyła drużyna BORA-HANSGROHE, do której należy Rafał Majka i Maciej Bodnar.
  4. Klasyfikacja sprinterska – wygrywa ją lider klasyfikacji punktowej. Na końcu każdego etapu przyznaje się punkty za dojechanie na metę w czołowych pozycjach. W zależności od etapu (płaski, pagórkowaty, górski, jazda na czas) zwycięzcy dostają różną liczbę punktów.

Jeszcze 350 dni i widzimy się ponownie! Póki co, zapraszamy do obejrzenia naszej relacji zdjęciowej :)