Nasi na podium Orlen Lang Team Race!

24.09.2020
Blog

Sławomir Chrzanowski, olimpijczyk z Atlanty, aktualny Mistrz Polski Masters, reprezentujący barwy Elmaru, zwyciężył w dwóch edycjach prestiżowych zawodów kolarskich Orlen Lang Team. Ale to niejedyny powód do radości dla nas, bo zaraz za nim na metę wjeżdżał Jarosław Chojnacki, drugi z naszych przedstawicieli! Tym samym dwa najwyższe miejsca na podium zajęte zostały przez Elmarowców!

Orlen Lang Team Race to zawody kolarskie dla amatorów, ale w zawodowej oprawie. Atmosfera, trasa, sceneria, wszystko tak organizowane, że zarówno kibice jak i uczestnicy mogą się poczuć prawie jak na Tour De Pologne.

Do tej pory udało się zorganizować dwie imprezy z trzech zaplanowanych na ten rok. 12 września zawodnicy ścigali się w Rzeszowie, a tydzień później zawody przeniosły się do Bytowa. Nasi reprezentanci pojechali na dłuższym dystansie MAXI, który wyniósł odpowiednio 81 km w Rzeszowie i 93 km w Bytowie.

Dwa pierwsze miejsca w tak prestiżowej imprezie organizowanej przez Czesława Langa i PKN Orlen to wielki sukces zawodników z logo naszej firmy na koszulce.

 

Sukces jest tym większy, że dzień przed zawodami Orlen Lang Team, obaj kolarze wzięli udział w innej dużej imprezie kolarskiej – Tour de Koszalin.

Obaj na dystansie 52 km. Sławomir Chrzanowski, jak na Mistrza Polski przystało nie dał żadnych szans swoim rywalom, a Jarosław Chojnacki był tuż za podium. Pomimo wysiłku jaki obaj zawodnicy włożyli w ten wyścig, dzień później stawili się na starcie kolejnych zawodów i nie dali po sobie poznać zmęczenia.

Gratulujemy naszym zawodnikom ogromnych sukcesów, odnoszonych w tym skróconym przez pandemie sezonie!  

Zdjęcia: Orlen Lang Team Race, Adam Smelkowski – Lagraf Fotografia Sportowa