Grupa Kolarska Elmar® ESKA Team

13.03.2019
Blog

ELMAR® sportem żyje! Przechodzimy od słowa do czynu. Okazyjne sponsoringi, zamieniamy na pełne zaangażowanie w profesjonalne prowadzenie amatorskiej grupy kolarskiej. Wspólnie z radiem ESKA, zgarnęliśmy pod skrzydła kilkunastu świetnych kolarzy i kolarek. Osiemnastu zawodników będzie startować w zawodach na terenie całej Polski. Nasz zespół nazwaliśmy Grupa Kolarska Elmar®/ESKA Team.

W Elmar®/ESKA Team jeździ dziś 1 kobieta i 17 mężczyzn, najmłodsza osoba ma 19 lat, najstarsza 60. Nie ukrywamy, że duże sportowe nadzieje pokładane są w młodszej części grupy. Grupą administruje Zbyszek Kaczmarek, a nad jej spokojem duchowym czuwa ksiądz RMS Maciej Szeszko.

Dzięki zaangażowaniu ELMARU zawodnicy mają uszyte bardzo wygodne stroje, z nowoczesnym eleganckim projektem. ELMAR objął też opieką kwestie logistyczne przy organizacji wyjazdów, w tym transport i noclegi.

Radiowe wsparcie ESKI, pozwala wierzyć nam, że wkrótce o naszych zawodnikach będzie głośno! Zawodnicy już w marcu rozpoczęli wspólne treningi - cała grupa w weekendy wyjeżdża w długie trasy, w tygodniu wszyscy oprócz pedałowania ćwiczą formę innymi rodzajami treningów.

Plan na ten rok jest równie ambitny co nieskomplikowany: solidnie zaistnieć w cyklu kolarskim VIA Dolny Śląsk - wkrótce pierwsze starty. Punktem kulminacyjnym będzie udział w amatorskim etapie Tour De Pologne, gdzie drużyna planuje wystartować w pełnym komplecie z solidnie naładowanymi bateriami. Trzymamy kciuki! Najbliższy występ już 7 kwietnia w sobótce, relacja pojawi się na naszej stronie.