Runmageddon Hardcore pokonany! 23 kilometry w górach, deszczu i zimnie z ATG®

31.10.2018
Blog

Darek I Mariusz na 21 kilometrze, obaj w zarękawkach ATG®

Po raz kolejny drużyna ELMARu pokazała pazur. Czterech panów z naszej firmy: Darek Masztalerz, Mariusz Kowalski, Sebastian Bonczarowski i Tomek Winiarski pokonali Hardcore'a. To najcięższy z biegów organizowanych pod marką Runmageddonu. Pokonany znów wspólnie z ATG®!

Chłopaki przebiegli ponad 23 km, pokonując po drodze około 70 ciężkich i bardzo ciężkich przeszkód. Trasa obejmowała blisko 2000 metrów przewyższeń. Dodatkową „atrakcją” była bardzo kiepska pogoda: deszcz, mgła, wiatr i tylko kilka stopni powyżej zera.

To już kolejny bieg, w którym nasi sportowcy ubrani byli w zarękawki i rękawice marki ATG®. W sumie już 25 osób testowało takie zestawienie. Wniosek jest jeden: te zarękawki i rękawice sprawdzają się idealnie nawet w tak pokręconych sytuacjach, jak błoto, woda ostre kamienie i metalowe przeszkody!

Darek I Mariusz na 21 kilometrze, razem z ATG®

 

Chwytność MaxiCut® z nakropkiem jest tak dobra, że wciągnięcie się na pięciometrowe rury nie było problemem dla żadnego z naszych zawodników! Pomimo błota i wody.

Zarękawki – trzymały się świetnie podczas całego 5-godzinnego biegu. Nawet kąpiel w basenie z lodem nie spowodowała ich rozciągnięcia. Zarękawki naprawdę pozwalają wrócić do domu bez urazów na rękach i przedramionach. Biorąc pod uwagę, że wiele przeszkód pokonuje się „czołgając”  - to naprawdę duże udogodnienie.

To miał być ostatni bieg w tym roku. Tomasz i Sebastian, który w tym roku wziął udział w kilkunastu biegach, zdobyli statuetki „Weterana Runmageddonu”. Aby tego dokonać musieli  zaliczyć wszystkie trzy dystanse Runmageddonu: 6, 12 i 21 km. Obaj powiedzieli 'Dość! W tym roku wystarczy!', natomiast...

 

Darek z Mariuszem nabrali zapału, aby tytuł 'Weterana' zdobyć w przyszłym roku!