In Aktualności

W minioną niedzielę 20. września 2020 nasza drużyna kolarska wzięła udział w 7. rundzie wyścigów z cyklu Via Dolny Śląsk. Tym razem zawitaliśmy na Grand Prix Gminy Kobierzyce we wsi Cieszyce, imprezę organizował KS Ślęża Sobótka i Gmina Kobierzyce.

Ostatnia niedziela lata, piękna, słoneczna pogoda, organizacja zawodów na wysokim poziomie, liczna lokalna i przyjezdna publiczność, świetnie przygotowana trasa – wszystko tego dnia sprzyjało dobremu ściganiu. Nasza drużyna Elmar Eska Team pojechała do Cieszyc w szerokim, 19-osobowym składzie. Byliśmy bardzo widoczni, nie tylko na trasie wyścigu, gdzie gęsto było od koszulek z logo Elmaru, ale także na parkingu dla zawodników, gdzie powiewały nasze liczne flagi, było bardzo czerwono!

Zabrakło niestety kilku zawodników, jak chociażby kontuzjowanego Leszka Krzywickiego, który po wypadku podczas rundy w Gromadce zmuszony był do przerwy w udziale w zawodach kolarskich.

Zawodnicy ścigali na wyznaczonej pętli o długości 11,8 km, na dystansie FUN mężczyźni mieli do przejechania 47,2 km (4×11,8km), Panie pojechały 35,4 km (3x), natomiast zawodnicy z PRO zaliczyli 82,6 km, czyli 7 pętli. Nasza jedyna reprezentantka w kategorii K-45 Joanna Wołodźko stanęła na trzecim miejscu podium, tracąc zaledwie 2 sek. do pierwszego miejsca. Walka o zwycięstwo między zawodniczkami toczyła się do samej linii mety.

Kolejny medal dla Elmar Eska Team za zajęcie trzeciej pozycji w M55 na dystansie FUN wywalczył Marek Lechowski, który tym razem musiał uznać wyższość Irlandczyka Stephena Crabba i Zdzisława Wrony. W kategorii drużynowej seniorów Elmar Eska również na trzecim miejscu podium.

Za nami 7 rund Via Dolny Śląsk, tej największej w naszym regionie imprezy kolarskiej, do zakończenia sezonu zostały już tylko dwie edycje. Z tego miejsca zapraszamy wszystkich kibiców i fanów kolarstwa szosowego 11. października do Sobótki i na finał 18. października do Miękini. Będzie to ostatnia szansa, aby zobaczyć w tym sezonie nasz Elmar Eska Team w akcji podczas Via Dolny Śląsk!

Wyniki Elmar Eska Team – Gran Prix Gminy Kobierzyce:

 

Dystans FUN

 

K45

Joanna Wołodźko 3 miejsce

M20

Jakub Pasek 10 miejsce

Rafał Pawłowski 19 miejsce

M30

Zbigniew Kowalewski 14 miejsce

Piotr Sabat 29 miejsce

M40

Rafał Kuczmarz 12 miejsce

Rafał Szymański 27 miejsce

Zbigniew Kaczmarek 31 miejsce

M50

Tomasz Maciaś 11 miejsce

Tomasz Wołodźko 14 miejsce

M55

Marek Lechowski 3 miejsce

 

Dystans PRO

 

M20

Patryk Śniegula 11 miejsce

Michał Milian 12 miejsce

Dominik Janeczko 18 miejsce

M30

Przemysław Malendowicz 20 miejsce

M40

Damian Krzus 18 miejsce

Marcin Szeszko 21 miejsce

Tomasz Wojtacha 22 miejsce

M50

Mariusz Pawłowski 7 miejsce